Zdobyłem doświadczenie

W branży Public Relations jestem nieprzerwanie od 12 lat. Pracowałem w polskiej agencji PR, w międzynarodowej sieci komunikacji zintegrowanej oraz w firmie, po stronie Klienta. Obecnie kieruję własną firmą PR oraz prowadzę zajęcia na Uniwersytecie w Warszawie: 

 • 4 lata w polskiej agencji PR MagnifiCo. Od pozycji stażysty, poprzez specjalistę ds. PR, managera a na funkcji dyrektora PR kończąc. Przez te 4 lata przeszliśmy drogę od działalności gospodarczej, poprzez spółkę z.o.o. aż po debiut, jako druga agencja PR w Polsce, jako spółka akcyjna na Warszawskiej Giełdzie New Connect.
 • 2 lata pracy po stronie Klienta. Jako Manager ds. Komunikacji i Public Relations w spółce technologicznej TransmisjeOnline.pl.
 • 2 lata w międzynarodowej sieci PUBLICIS agencji MSL Warsaw, kierowałem działem Reputation Management & Corporate Communications.
 • Od 2009 roku prowadzę działalność gospodarczą pod marką Kreczmański.com.
 • Od 2015 roku jestem wykładowcą w Katedrze Public Relations i Komunikacji Marketingowej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Wykorzystuję posiadane kompetencje

Dzięki pracy w zawodzie Public Relations mogę wykorzystywać i rozwijać swoje naturalne talenty i nabyte umiejętności. Fundamenty, na których buduję to unikalny zestaw kompetencji: Praca ze słowem – pisanym i mówionym; analityczne myślenie – logika oraz precyzja; otwartość na nowe – osoby i idee.

 • Praca ze słowem – Cenię słowo. „Pisać dobrze” znaczy o wiele, wiele więcej niż „pisać”. Klarowność w pisaniu oznacza klarowność myślenia. Ci, którzy dobrze piszą, wiedzą jak dobrze komunikować. Czynią rzeczy łatwiejszymi do zrozumienia dla innych. Potrafią postawić siebie w sytuacji kogoś innego. Wiedzą też, co należy pominąć.
 • Analityczne myślenie – Logika w myśleniu i precyzja w komunikacji. Wierzę, że te dwie cechy to mocna podstawa dla wielu zawodów. W Public Relations, gdzie przed etapem egzekucji działań najważniejsze są dobra analiza i strategia, obie umiejętności są na wagę złota. Choć kończyłem studia humanistyczne, to uniwersyteckie zajęcia z logiki wspominam jako jedne z ulubionych. Wcześniej w liceum wybrałem i ukończyłem z wyróżnieniem autorską klasę matematyczno-informatyczną.
 • Otwartość na nowe – Większej otwartości można się z pewnością nauczyć. Jednak łatwiej o otwartość jeśli jest zbudowana na fundamencie konkretnych cech charakteru. Jestem otwarty na nowych ludzi i nowe idee. Stałe podawanie w wątpliwość tego, co wiem jest dla mnie podstawą rozwoju w nauce ale i w pracy. Jest też warunkiem, który pozwala na zmianę. 

Rozwijam Mocne strony

Staram się rozpoznać moje naturalne talenty, tak by ich nie zakopywać ale pomnażać. Moje mocne strony potwierdzone w The Gallup Organization wg metodologii STRENGTHSFINDER TM to: Strateg, Analityk i Odkrywca.

 • Strateg – Cecha Stratega daje orientację pośród bezładu i pozwala odnajdywać właściwą drogę. Tego nie można się nauczyć. Jest to specyficzny sposób myślenia, charakterystyczne podejście do świata jako całości, perspektywa, która pozwala dostrzec schemat tam, gdzie inni widzą tylko gmatwaninę.
 • Analityk – Lubię dane, ponieważ są wolne od wartościowania. Są takie, jakie są. Mając te dane szukam schematów i zależności. Pragnę zrozumieć, jak pewne schematy wpływają na siebie nawzajem. Jak się ze sobą łączą? Do czego prowadzą?  Czy rezultat potwierdza daną teorię, albo wyjaśnia daną sytuację? Tego typu pytania mnie nurtują.
 • Odkrywca – Fascynują mnie idee. Czym jest idea?  To koncepcja rozwiązania, najlepsze wyjaśnienie większości wydarzeń. Jestem zachwycony, gdy uda mi się odkryć pod skomplikowaną powierzchnią jakąś trafną, prostą koncepcję, która wyjaśnia naturę rzeczy. Idea jest powiązaniem. 

Dbam o wykształcenie

Ukończyłem studia w zakresie komunikacji społecznej oraz edukacji medialnej. Od czasu zakończenia studiów konsekwentnie dbam o stały rozwój.

 • Systematyczny, ciągły rozwój kompetencji. Ukończenie ponad 30 szkoleń, warsztatów i kursów z zakresu Przedsiębiorczości, Zarządzania, Public Relations oraz Komunikacji Marki.
 • Stypendysta The Fund for American Studies. Absolwent studium American Institute on Political and Economic Systems Uniwersytetu Georgtown w Waszyngtonie oraz studium Generale Europa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
 • Absolwent Podyplomowych Studiów Przywództwo w Innowacjach Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
 • Absolwent Podyplomowych Studiów Public Relations Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskiej Akademii Nauk.
 • Absolwent Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Specjalizacja: Edukacja Medialna i Public Relations.