Public Relations to zawód polegający na systemowym zarządzaniu komunikacją pomiędzy marką a jej otoczeniem. Tu nie ma miejsca na przypadek, a brak odpowiednich kompetencji, przemyślanego planu i przede wszystkim odpowiednich ludzi zawsze prowadzi do kłopotów. To dlatego najbardziej świadome firmy inwestują ogromne środki w komunikację. Ich stopień zaangażowania odzwierciedla się m.in. w strukturze zarządu, gdzie jednym z członków jest osoba odpowiedzialna za Public Relations. 


Public Relations to także dobre relacje. A te można stworzyć tylko dzięki komunikacji. Komunikując skutecznie. Regularne utrzymywanie dobrych relacji, z czasem w naturalny sposób, buduje trwałe więzi. Etymologicznie „komunikacja” pochodzi od łacińskich słów communicare i communicatio (przekazywanie informacji, porozumiewanie się). Nieprzypadkowo ten sam źródłosłów ma także słowo „wspólnota”, łać. communio. Dobre porozumiewanie się potrafi tworzyć dobre relacje.


A przede wszystkim cenię Public Relations za to, że potrafi tak mocno wpłynąć na wartość marki. Jakość społecznej komunikacji buduje reputację firmy i wizerunek marki. Poszerza zrozumienie i znajomość wśród odbiorców, a to bezpośrednio wpływa na wysoką wartość marki.